SOPA Home AIMS Sign In

Online Reports Display

Club Shoot
Sat, 28 May 2016
Sydney Olympic Park Archery Centre
Archer Name Target Category Bow Round Type 1 2 3 Total Score % of Capability Old Handicap New Handicap Xs 10s Notes
# 1  Eddie Upston  8 Intermediate Boys RF Short Canberra 224 231 261 716 936 104.1% 47 50 0 10
# 2  Buenviaje Benedict  3 Men CF FITA 900 (Canberra) 252 282 275 809 903 100.4% 79 80 6 30 All Gold
# 3  Ameera Christina Lee  9 Women RF Junior Canberra 204 250 270 724 889 98.8% 42 42 4 16 All Gold
# 4  Tamer Kahil  1 Master Men CF FITA 900 (Canberra) 260 273 277 810 888 98.7% 83 83 10 26 All Gold
# 5  Ian Asidera  3 Men CF FITA 900 (Canberra) 290 285 296 871 885 98.4% 110 110 33 62 All Gold; All 10s
# 6  Karoline Tatafu  2 Junior Women RF FITA 900 (Canberra) 245 257 251 753 883 98.2% 70 70 7 14
# 7  David Roig  1 Men CF FITA 900 (Canberra) 262 281 290 833 882 98.1% 92 92 18 41 All Gold; All 10s
# 8  David Finch  6 Veteran Men RB Short Canberra 226 224 249 699 880 97.8% 51 51 2 11
# 9  Danielle Jansen van Rensburg  15 Cadet Girls RF Junior Canberra 210 236 261 707 868 96.5% 42 42 2 12 All Gold
# 10  Pearly Sim  7 Veteran Women CF Short Canberra 222 237 264 723 867 96.4% 57 57 5 12 All Gold
# 11  Gregor Whiley  10 Master Men RB Junior Canberra 183 228 255 666 837 93.1% 39 39 4 9
# 12  Yiu Man (Alan) Ho  4 Master Men RF FITA 900 (Canberra) 223 235 258 716 834 92.7% 71 71 3 16
# 13  Norman Sim  2 Veteran Men RF FITA 900 (Canberra) 219 221 245 685 833 92.6% 65 65 2 7
# 14  Kevin Gillett  4 Veteran Men RF FITA 900 (Canberra) 222 236 260 718 832 92.5% 72 72 4 15
# 15  William Lawlor  10 Men RB Junior Canberra 202 223 278 703 831 92.4% 47 47 7 15 All Gold
# 16  Arto Kokkonen  7 Master Men RF Short Canberra 155 196 244 595 823 91.5% 42 42 1 8
# 17  Jason Doyle  12 Men RF Junior Canberra 155 224 266 645 819 91.1% 38 38 4 14
# 18  Gerard Tops  13 Men RB Junior Canberra 137 188 227 552 815 90.6% 25 25 1 5
# 19  Rudy Doyle  12 Cub Boys RF Junior Canberra 182 222 268 672 794 88.3% 47 47 1 11 All Gold
# 20  Jessie Lum  11 Intermediate Girls RF Junior Canberra 163 188 217 568 785 87.3% 30 30 1 2
# 21  Tomas Travnicek  11 Men RF Junior Canberra 132 220 241 593 783 87.1% 34 34 2 6
# 22  Kuytim Alikay  14 Veteran Men RB Junior Canberra 140 208 246 594 776 86.3% 35 35 2 4
# 23  Christopher Patterson  5 Veteran Men RF FITA 900 (Canberra) 217 219 220 656 760 84.5% 72 72 3 11
# 24  Janelle Heron  13 Women RB Junior Canberra 147 214 211 572 756 84.0% 34 34 1 2
# 25  Lisa Rowse  8 Junior Women RF Short Canberra 153 206 222 581 752 83.6% 48 48 3 7
# 26  Peter Hale  6 Veteran Men L Short Canberra 133 173 219 525 736 81.8% 41 41 0 3
# 27  Ian Watt  14 Master Men RF Junior Canberra 84 133 238 455 621 69.0% 31 31 0 5
# 28  Christopher Watt  9 Cadet Boys RF Junior Canberra 58 142 149 349 432 48.0% 41 41 0 0
# 29  Jasper Tops  13 Cub Boys RB Junior Canberra 11 67 111 189 0 00.0% 0 0 0 0
NOTES: DNF = Did Not Finish; PB = Personal Best; All Gold = End of 9s, 10s and/or Xs; All 10s = End of 10s and/or Xs;
EQUIPMENT: RF = Recurve Freestyle; RB = Recurve Barebow; CF = Compound Freestyle; CB = Compound Barebow; LF = Longbow; XF = Crossbow;